Veel gestelde vragen

Op deze pagina vind je de antwoorden op de meest gestelde vragen. Staat je vraag er niet bij of is het antwoord op je vraag niet duidelijk? Neem dan contact met ons op.

Op deze pagina vind je de antwoorden op de meest gestelde vragen. Staat je vraag er niet bij of is het antwoord op je vraag niet duidelijk? Neem dan contact met ons op.

De volgende brandstof is bij de huurprijs inbegrepen. De Aira 22 krijg je mee met een volle tank benzine (E10) en een reservetankje van 5 liter. 

De Maxima sloepen worden verhuurd inclusief brandstoftoeslag (hiervoor krijg je een volle tank, voldoende om een dag mee te varen).

Ook de Van Vossen sloepen krijg je mee met een volle tank (80 liter). Alleen wanneer je een Van Vossen sloep huurt voor meerdere dagen dan verrekenen we het brandstofverbruik. Lever je hem vol weer in dan betaal je niets. Is hij niet vol dan wordt het aantal liters dat de tank leger is dan bij vertrek in rekening gebracht.

De Hanse zeiljachten hebben bij aanvang van de huurperiode een volle tank diesel. Als je terug komt van je (mini) vakantie verrekenen we het brandstofverbruik. Lever je hem vol weer in dan betaal je niets. Is hij niet vol dan wordt het aantal liters dat de tank leger is dan bij vertrek in rekening gebracht.

Voor sloepen zijn er routes aanwezig. Je krijgt een routeboekje met mooie routes mee. Door de QR-code voorop het boekje te scannen kun je de routes ook volgen via Google Maps.

Vanuit Heeg kun je met je sloep onder andere mooie routes over de Friese meren te varen en naar bijvoorbeeld Sneek, Langweer, Woudsend of Gaastmeer.

We hebben geen standaard routes voor zeilboten. Wel krijg je een waterkaart van de omgeving mee. Jelle kan je op de dag zelf altijd adviseren rekening houdend met de (verwachte) windrichting en windkracht.

Ook voor de te varen routes en leuke aanlegplaatsen  met de Tiny Houseboat kan Jelle je adviseren.

Ja, je hond of kat mag mee aan boord!

Aan ons betaal je geen bijkomende kosten bij het huren van een sloep of open zeilboot.

Bij de Hanse zeiljachten betaal je € 80 kosten van eindschoonmaak.

Mocht je tijdens je vakantie meer brandstof nodig hebben of overnacht je in een haven dan zijn daar  natuurlijk wel kosten aan verbonden.

Heb je de boot voor een dag gehuurd dan kun je ingeval van slecht weer tot 16.00 uur van de voorafgaande dag je boeking omzetten naar een andere dag binnen het lopende seizoen (op basis van beschikbaarheid).

Voor annuleren om andere redenen gelden onze algemene voorwaarden. Wil je je boeking verplaatsen neem dan tijdig contact met ons op.

We verhuren sloepen voor 2-12 personen. Wil je met een groep komen sloepvaren dan kan dat tot maximaal 55 personen.

De Aira 22 is geschikt voor 1-6 personen. Ben je met een groter gezelschap dan kun je natuurlijk meerdere Aira’s huren, we beschikken over 6 Aira’s, dus maximaal 30 personen. 

De Hanse 315 is geschikt voor 1-5 personen en de Hanse 348 voor 1-7 personen.

Je kunt bij ons in het seizoen van 1 april tot 31 oktober een boot huren zo lang je maar wilt. De Aira 22, de Subeam 22.1 en onze sloepen kun je huren voor een dag of langer. 

De Hanse 348 en de Hanse 315 huur je minimaal voor een weekeinde of midweek. 

Tot 15 dagen kun je de boten direct online boeken. Wil je langer boeken neem dan even contact met ons op.

Alhoewel we onze boten zo goed mogelijk onderhouden kan er natuurlijk altijd iets kapot gaan. Neem dan direct contact met ons op en we proberen zo snel mogelijk een oplossing te vinden voor het probleem, zodat je weer snel verder kun varen en genieten.

Het is niet verstandig een zeilboot te huren als er niemand aan boord zeilervaring heeft. Voor de Aira 22 en de Sunbeam 22.1 is het handig als jij of je gezelschap vaker met een open zeilboot od een klein kajuitjachtje gevaren hebt. Voor de Hanse 315 en Hanse 348 is minimaal een week ervaring als schipper op een kajuitzeiljacht vereist.

Voor het huren van een sloep is geen vaarervaring vereist. Huur je één van onze grotere sloepen dan is  enige vaarervaring wel aan te bevelen.

Onze boten zijn uiteraard goed verzekerd. Vaar je onverhoopt schade dan geldt een eigen risico van € 250 voor de Aira 22 en  de sloepen en € 1.000 voor de Hanse 315 en de Hanse 348.

De verhuur van de Aira 22’s en de sloepen is van ’s ochtends 9.00 uur tot ’s avonds 18.00 uur. De tijden van de Hanse 315 en Hanse 349 afhankelijk van de gekozen periode. Tijdens het boeken worden deze tijden vermeld.

Nee voor het huren van onze boten is geen vaarbewijs nodig. Wel is het goed om de vaarregels te kennen. Check bijvoorbeeld de site varendoejesamen.nl

Wij verhuren Maxima sloepen voor 1-12 personen enVan Vossen sloepen voor 1-10 personen. Mooie sloepen om een dagje of langer Friesland te ontdekken.

Wil je een vaarvakantie op een zeiljacht doorbrengen dan is de Hanse 315 of de Hanse 348 je boot!

De minimum leeftijd om een boot te huren is 18 jaar. Ben je jonger neem dan even contact met ons op over je plannen dan kijken we samen wat mogelijk is.

Verblijf je in Heeg op één van de vakantieparken (zoals Pharshoeke, Waterpark Heeg, Havenresort Heeg, Aqua Vive of Pension Aan het Water) of campings (Watersportcamping Heeg, Camping Lân en Mar of Camping Oan’e Poel) en boek je een boot voor 2 dagen of langer, dan is het mogelijk om je boot te laten brengen en ophalen bij jouw verblijf.

Wanneer je jouw boot 5 dagen of langer boekt, dan bieden we deze breng- en haalservice in overleg ook aan in Gaastmeer, Woudsend, Sloten, Langweer, Elahuizen, IJlst en Sneek. Kortom: wil je een boot huren midden in het Friese merengebied, dan ben je bij ons aan het juiste adres!

Uiteraard! Als je een boot voor meerdere dagen huurt mag je hem bij je vakantieadres neerleggen als je daar een ligplaats hebt. Natuurlijk mag je hem ’s avonds ook in onze haven neerleggen als dat gemakkelijker voor je is.

Onze sloepen en open zeilboten zijn geschikt voor de Friese meren, sloten en vaarten. Met de Sunbeam 22.1 kun je ook het IJsselmeer op. Onze Hanse zeiljachten zijn ook geschikt voor een mooie tocht over de Waddenzee naar de Waddeneilanden. Voor het IJsselmeer en de Wadden geldt wel dat je over voldoende relevante vaarervaring moet beschikken.